WIZYTA W GABINECIE

Ubytki słuchu, styl życia i preferencje są różne. Dlatego w naszym Centrum każdy aparat słuchowy dobierany jest indywidualnie. Optymalny dobór aparatu słuchowego osiągamy dzięki połączeniu precyzji urządzeń diagnostycznych, nowoczesnych programów komputerowych, wiedzy specjalisty protetyka słuchu oraz najważniejszym elemencie dopełniającym całość - rozmowie, która pozwoli nam poznać Państwa oczekiwania względem aparatu słuchowego.

Etap 1

Badanie słuchu

Badanie słuchu jest niezbędne by określić rodzaj i stopień niedosłuchu naszego Klienta. Składa się z dwóch części.
Część pierwsza - audiometria tonalna, która polega na podawaniu Klientowi przez słuchawki dźwięków, od bardzo cichych po głośniejsze, aż do momentu zasygnalizowania przez Klienta, że dźwięk jest dla niego słyszalny. Proces powtarzany jest dla dźwięków różnej częstotliwości, dla każdego ucha osobno.
Część druga - audiometria słowna, podczas której Klient słyszy już nie "czyste tony" a serię wyrazów, które musi powtórzyć.

Etap 2

Rozmowa i przymiarka aparatów

Rozmawiamy z Klientem by poznać jego indywidualne oczekiwania względem aparatu słuchowego i zaproponować taki, który je spełni. Siła wzmocnienia dobranego aparatu wynikająca ze stopnia niedosłuchu, nie jest jedynym parametrem jaki należy ustalić. Ważne jest w jakich sytuacjach akustycznych Klient najczęściej bywa, jakie są jego preferencje odnośnie miejsca usytuowania aparatu i korzyści, których oczekuje. Klient może też przymierzyć kilka zaproponowanych aparatów w wersji zausznej, tak by osobiście przekonać się, w którym słyszy najlepiej. Protetyk słuchu wprowadza wynik badania Klienta do komputera i za pomocą specjalnych programów ustawia pracę aparatu słuchowego dokładnie dostosowaną do potrzeb Klienta. System AVE głośników i specjalnych nagrań symulujących różne sytuacje dźwiękowe pozwoli Klientowi "przenieść się" w świat dźwięków ulicy, sali koncertowej i sprawdzić aparat słuchowy w różnych sytuacjach akustycznych.

Etap 3

Impresja z ucha

Jeśli rodzaj aparatu został już wybrany, protetyk słuchu wykonuje impresję ucha czyli wycisk odwzorowywujący kształt kanału usznego Klienta. Jest to zabieg bezbolesny, który gwarantuje idealne dopasowanie aparatu i wkładki do ucha (wkładka w przypadku aparatów zausznych). Warunkuje to komfort noszenia i optymalnego słyszenia w aparacie słuchowym.

Dalszy ciąg pracy należy do pracowni technicznej, w której wykonywany jest aparat słuchowy, po zakończeniu pracy nad nim pozostaje najprzyjemniejsza część w postaci odbioru aparatu słuchowego.


Etap 4

Odbiór aparatu słuchowego

Przy odbiorze aparatu słuchowego, protetyk słuchu dokładnie tłumaczy jak użytkować aparat i czerpać z niego korzyści. Po wyjściu z naszego gabinetu nie zostajecie Państwo sami, zapewniamy 5 letnią opiekę nad użytkowanym aparatem słuchowym, bezpłatne przeglady techniczne, bezpłatne regulacje, serwis gwarancyny, pogwarancyjny, baterie i akcesoria do aparatów w korzystnych cenach.

  2017            Projekt i wykonanie - DUX-Promotion.pl