Aparaty wewnątrzuszne

​​Aparaty słuchowe wewnątrzuszne wykonywane są na indywidualne zamówienie pacjenta na podstawie wykonanej formy z ucha. Precyzja ich wykonania pozwala dostosować obudowę do każdego przewodu słuchowego zewnętrznego pacjenta.

Z uwagi na różne nazewnictwo rodzajów wewnątrzusznych aparatów słuchowych u producentów, podano kilka symboli:

​​

APARATY WEWNĄTRZUSZNE typu Mic/CIC

-Mic/CIC - należą do grupy aparatów wewnątrzusznych o jednym z najmniejszych rozmiarów. Aparaty CIC to najdyskretniejsze wewnątrzuszne aparaty słuchowe.

Aparaty typu CIC Umieszczane są głęboko w kanale słuchowym i są wyposażone w żyłkę umożliwiająca komfortowe wyjmowanie aparatu z ucha. Dla pełni komfortu niezbędny jest bezprzewodowy pilot. W prosty sposób reguluje on głośność i przełącza programy wedle życzeń użytkownika, ponieważ na obudowie aparatu słuchowego nie ma możliwości umieszczania przełączników z uwagi na wewnątrzkanałowe umiejcowienie aparatu słuchowego.

Zakres zastosowania: Od lekkich ubytków słuchu do umiarkowanych ubytków słuchu.

APARATY WEWNĄTRZUSZNE typu CT/ITC

-CT/ITC- należą do grupy aparatów wewnątrzusznych wykonywanych indywidualnie dla klienta, na podstawie impresji ucha ( odlew formy z ucha).

Aparaty typu ITC posiadają układ elektroniczny zamontowany wewnątrz obudowy aparatu. Są one niewiele mniejsze od aparatu typu IT, natomiast są bardziej widocznie niż aparat typu CIC. Mogą być wyposażone w regulator głośności i programów.

Zakres zastosowania: Od lekkich ubytków słuchu do głębokich ubytków słuchu.

APARATY WEWNĄTRZUSZNE typu IT/FS

IT/FS - aparaty słuchowe wewnątrzuszne całkowicie wypełniające małżowinę uszną. Są one dedykowane dla pacjentów, którzy cenią sobie stabilność aparatu słuchowego w uchu oraz wymagają większego wzmocnienia dźwięku.

Zakres zastosowania: od umiarkowanych ubytków słuchu do znacznych ubytków słuchu.

  2017            Projekt i wykonanie - DUX-Promotion.pl